Múcsonyban a Dinamo Kijev

Két csapattal érkezett az ukrán csapat!

Európa egy neves labdarúgócsapata, a Dinamo Kijev 2 korosztályos csapata Tiszaújvárosban edzõtáborozik, így jöhettek létre a tegnapi felkészülési mérkõzések. Az ukrán sztárcsapat U-14-es és U-16-os csapataival érkezett Múcsonyba. Az elsõ találkozót Zsiga Gyula együttese játszotta az U-14-esek ellen. A mérkõzést az ukránok nyerték 3-0-ás félidõ után 9-0-ra. Zsiga Gyula értékelése a találkozóról: U-15-ös és U-14-es gyerekek is játszottak a mérkõzésen, mindenkinek lehetõséget akartunk biztosítani, hogy pályára léphessen egy ilyen remek ellenfél ellen. Fel tudtuk mérni, hogy nemzetközi szinten hol tartunk. Azt le tudtuk szûrni, hogy az ellenfél játékosai rendkívül képzettek és gyorsak voltak a pálya minden területén. Szembetûnõ volt, hogy a támadó harmadban minden játékosuk kreatívan és gyorsan döntött a különbözõ szituációkban. Ráadásul 20-22 egyforma képességû játékosból állt a keretük, így a félidõben a sorcseréjük után gyakorlatilag ugyanolyan erõsségû csapatot vonultattak fel. Az elsõ félidõben voltak próbálkozásaink, de komolya lehetõséget nem tudtunk kidolgozni az egész meccs során ellenük. Öröm volt egy ilyen képzett csapat ellen pályára lépni! A 2. találkozón Kócsi József U-17-es csapata léphetett pályára. A vendég csapat 3-0-ás gyõzelmet aratott. Kócsi József beszámolója a mérkõzésrõl: Nagyon hasznos volt a csapat számára az, hogy egy komoly futballkultúrával rendelkezõ Dinamo Kijev korosztályos csapatával játszhatott. Minden játékos nagyon motivált volt, és rendkívül szervezetten játszottunk. Ennek ellenére a vendég csapat minden egyes hibánkat könyörtelenül megbüntetett. Elõttünk is adódtak helyzetek, azonban ezeket nem sikerült gólra váltani. Nagyon fontos, hogy a meccsen szerzett tapasztalatokat át tudjuk vinni a bajnoki mérkõzésekre is.