U-17: Nem sikerült a bravúr Debrecenben

Zsiga Gyuláék 80 percig jól tartották magukat

Az U-17-es NB II-es bajnokság Észak-keleti régiójának 11. fordulójában tegnap a Debreceni SI csapata látta vendégül Zsiga Gyuláékat. Elõzetesen a hazaiak voltak kikiáltva esélyesnek, hiszen jóval elõrébb álltak a forduló elõtt a tabellán csapatunknál. Ennek megfelelõen már a 11. percben sikerült megszerezniük a vezetést egy akciógóllal. Negyed órával késõbb már 2-0 állt a képzeletbeli eredményjelzõn. Csapatunk ezután kicsit összekapta magát, és elkezdett szervezettebben futballozni, de sajnos komoly lehetõségeket nem sikerült kialakítani. A 2. játékrészben már kiegyenlítettebb játék folyt a pályán. A mérkõzés krónikájához hozzátartozik, hogy a sípmester elég érdekes felfogásban vezette a találkozót, amit játékosaink nem bírtak idegekkel. Rengeteg sárga lap mellett a 63. percben Lázi Laci a kiállítás sorsára jutott. A mérkõzés végére elfáradt csapatunk, az utolsó 10 percben 5 gólt kapva a hazaiak 7-0-ra módosították a végeredményt. Az 5 bekapott gólból két érdekes büntetõ, és lesgól is segítette a hazaiakat gólarányuk javításában. A mérkõzés lefújása után Szynal Jonatán megkapta 2. sárga lapját, így õ is a kiállítás sorsára jutott. Debreceni SI - Sajóvölgye Focisuli 7-0 (2-0) SVF SE: Rézmûves, Pásztor, Lázi, Bozik, Varga, Tóth, Ruszó, Albók, Szynal, Horvtáh, Kovács cserejátékosok: Szemán, Jónás Zsiga Gyula: Gratulálok a hazaiaknak, pörgõs, gyors játékot játszottak, és megérdemelten nyerték meg a találkozót. A gólkülönbséget túlzottnak tartom, hiszen lesgólok, erõsen vitatható büntetõk és kiállítások segítették a hazai csapatot. Mindazonáltal nem akarom felmenteni csapatomat, fõleg az utolsó 10 percben mutatott szétesett játék miatt.