U-21: Visszavágott az Ózd!

Alaposan visszavágott az Ózd felnõtt csapata a mai edzõmérkõzésünkön, azonban ilyen arányban is megérdemelten a gyõzelmük!

Szabó János beszámolója a mérkõzésrõl: Az elsõ félidõig még felvettük velük a ritmust, bár a folyamatos összjátékunk már itt is hiányzott ill. a kapu elõtt sem volt teljes a koncentrációnk (lõttünk 2 kapufát). A 26 percben Tóth Sz. röviden fejelt haza, az ellenfél csatára lecsapott a labdára és a kifutó Meskó mellett helyezett a hálóba 0-1. A 35percben formás támadást vezettünk a baloldalon, Veják futotta le védõjét és ballal ívelt középre, ahol Szverenko a védõjét megelõzve passzolt a hálóba 1-1. Az ózdi csapat nagyon egységes volt mind védekezésben mind pedig támadásban, gyorsan és pontosan játszottak, gyakran kerültek a védelmünk mögé, de jól védõ Meskónak köszönhetõen több gól nem esett ebben a játékrészben! A II. félidõ 2. percében a frissen beállt Farkas R.-nek jelentett gondot egy átlövés, és már vezetett is ellenfelünk 1-2. Hiába próbálkoztunk szépíteni az eredményen, lassúak és körülményesek voltak továbbra is a támadásfelépítéseink. A befejezéseknél kiharcolt létszámfölényt rossz döntéseink következtében nem tudtuk gólra váltani! Gyakran elõfordult, hogy 6:4 ellen vezettük az ellenfélre a labdát, és egyszerû technikai hiba miatt-rossz passz, vagy átvétel-vagy pedig önzõség miatt már el is veszítettük, amellyel rendre az ózdi csapatot hoztuk elõnybe. A 67 percben mi végezhettünk el jobbról támadó szabadrúgást (Matei), ahelyett hogy beíveltük volna az ellenfél kapuja elé, gyatrán bepasszolta labdát középre, ismételten labdavesztés, és az ellenfél 4:2 ellen már le is kontrázott minket! ! 1-3 A 77 percben ismét gólt kaptunk úgy, hogy mi elõtte vezettünk ígéretes támadást a a baloldalunkon. Labdavesztésünk után az Ózd 1-2 húzással lejátszotta a kinyílt baloldalt, és egy jó szélsõ beadást követõen az ötösrõl passzolták a labdát a hálónkba 1-4. 80 percben a 16-on belül Tarczali szerelt szabálytalanul, a megítélt büntetõt értékesítette az ózdi játékos, 1-5. Putnok FC U-21 – Ózdi FC 1-5 (1-1) Putnok FC: I.félidõ: Meskó – Vass G., Tóth Sz., Zimmermann M., Goda G. – Makó B., Bogdan, Lengyel, Szemere N. – Veják L., Szverenko II. félidõ: Farkas R. (Bene Á.) – Tarczali, Tóth Sz., Zimmermann, Kakuk K. – Bogdan, Lengyel – Molnár V., Szverenko, Strekáf – Veják L. (Meskó) Szabó János: Eddig lejátszott edzõmérkõzéseken remekül teljesítettünk, azonban a mai meccs felszínre hozott jó néhány hibát, amit sürgõsen orvosolni kell! Ennek eredõje elsõsorban az egyénieskedõ játék volt, amely villámgyorsan átragadt szinte minden játékosomra, ez megölte az esélyét annak, hogy csapatként funkcionáljunk! Durva egyéni hibák és egy elképzelés nélküli 90 perc van mögöttünk, amelynek más nem is lehetett az eredménye! Bízom abban, hogy még jókor kaptuk ezt a szokatlanul nagy zakót!