U-21: Gyõzelem a Felsõzsolca ellen!

Edzõmérkõzést játszott U-21 csapatunk a jó erõkbõl álló Felsõzsolca
megyei I. osztályú csapatával.

A mérkõzésen több, a felnõtt keretben is számításba vett fiatal is szerepelt. A mérkõzésen tovább teszteltük a lett U-21 válogatott Valer Chistjakov-ot, aki eddig jó benyomást tett a szakmai stábra. Szabó János vezetõedzõ beszámolója a mérkõzésrõl: Putnok FC- Felsõzsolca 7-2 (2-1)I.félidõ: Meskó-Szemere B.-Tóth Sz.-Zimmermann-Szemere N., B.Matei - Lengyel M., Molnár V. - Szverenkó - Adrian, Chistjakov Az elsõ félidõben 1-4-2-3-1, a másodikban 1-4-4-2-t játszottunk.Az elsõ félidõben még elég masszív volt az ellenfél, de így is volt néhány tiszta ziccerünk: Szverenkó, Matei, Molnár V., Adrian jóvoltából, koncentráltabban kellett volna dönteni. Védekezésben ill. támadásfelépítésben rendben voltunk, két széle gyakran volt játékban, a mélységi felpasszok, rossz átvétel és pontatlanság miatt gyakran az ellenfélnek adott lehetõséget a gyors kontrákra. II.félidõ:Farkas R.- Tarczali K.- Vass G.- Zimmermann-Goda G., Tóth Sz.-Makó B.-Lengyel M.(Matei)-Zsámbok, Veják L.- Chistjakov A második félidõben a gyors szélsõknek (Zsámbok,Makó B.) ill. a Chistjakov mellett játszó Vejáknak köszönhetõen gyakran lefutottuk az ellenfél védõit vagy vertük meg elõre játékban 1:1-ben és jól centereztünk középre a feljavult gólratörõ játékot produkáló Chistjakov-al az élen. Voltak apró hibák, de ez a mérkõzés teljesítmény maximálisan megfelelt az elvárásaimnak, játékosaim igyekeztek mind az egyéni mind a csapattaktikai követelményeknek megfelelni. Hasznos felkészülési meccs volt!Csapatunk góljait: Molnár V., Chistjakov (3) és Veják L.(3) szerezte Szabó János: A megváltozott idõjárás ellenére is igyekeztünk pontosan, ötletes összjátékkal felépíteni és befejezni támadásainkat egy masszív ellenfél ellen. A mérkõzés jó lehetõséget adott arra hogy kipróbáljak két játékrendszert, játékosaim pedig igyekeztek ennek megfelelõen a maximumot kihozni magukból!