Honlapunk cookie-kat használ. Adatkezelési tájékoztatónk itt érhető el.
Sajóvölgye Focisuli Egészségvédelemmel kapcsolatos lépései, protokolja

Egyesületünk edzõje, Zabos Attila befejezi játékos karrierjét!

Attila januártól csak az edzõi munkára koncentrál!

Csapatunk kiváló középpályása, Zabos Attila sajnálatos módon a januári felkészülést már nem kezdi el a fiúkkal. Attila 182-szer lépett pályára az NB I-ben, ezeken a mérkõzéseken 5 gólt szerzett. Tagja volt az U-21-es válogatottnak, akikkel beutazta a világot. Szerepelt a Vasas, az MTK és a Nyíregyháza csapataiban az elsõ osztályban. Játszott Bajnokok Ligája selejtezõjében, ahol többek között a Celtic Parkban 60.000 ember elõtt mutathatta meg tudását. Putnokra 2011. nyarán érkezett, ahol az elsõ évben megnyerte a csapattal az NB III. Mátra csoportját, így feljutott az NB II. Keleti csoportjába. Csapatunkban összesen 57 mérkõzésen lépett pályára, ezeken a mérkõzéseken összesen 3 gólt szerzett. Majdhogynem 15 évet töltöttél el a felnõtt labdarúgásban MO-n. Ennyi idõ után nehéz egy ilyen döntést meghozni. Feldolgoztad már, hogy januárban nem kezded el a felkészülést a többiekkel? Z.A.: Igazából nem én hoztam meg a döntést, hanem a testem mondatta ki velem. Nem tehettem mást, rengeteg operáción és rehabilitáción vagyok túl, és már nem tudom azt a szintet hozni, amit várnak tõlem, de ami ennél is fontosabb, amit saját magamtól várnék! Még nem dolgoztam fel, hogy nem leszek ott a kezdésnél, de úgy érzem a megfelelõ döntést hoztam! Többek között megfordultál a Vasasban, az MTK-ban és a Nyíregyházában is, ezekben a csapatokban 182 meccsen 5 gólt szereztél az NB I-ben. Melyek voltak a legsikeresebb évek, legszebb pillanatok pályafutásod során? Z.A.: A legjobban az MTK-ban és Nyíregyházán éreztem magam. Mind az 5 gólomat az MTK-ban szereztem. Mivel túl sok gólom nem volt, ezért mind az 5-re szívesen emlékszem. Különösen a Sopron elleni mérkõzés volt jó, amikor az én duplámmal nyertünk! Pályafutásom legjobb pillanata mégis az volt, amikor pályára léphettem a Celtic Park-ban Bajnokok Ligája selejtezõ mérkõzésen 60.000 nézõ elõtt. Hihetetlen volt! Sokszor sérülés hátráltatott. Mit gondolsz, vihetted volna még ennél is többre, ha a sérülések nem szólnak közbe? Gondolok itt külföldi lehetõségre, esetleg egy válogatott meghívóra. Z.A.: Sajnos valóban sok sérülésem volt, 4 keresztszalag-szakadásból is visszajöttem, és volt még mellette 2 porcmûtétem is. Bár nem tudom, hogy ezt a cikket foglya-e olvasni, de szeretném megköszönni Dr. Abkarovits Géza fõorvos Úrnak, hogy mindig rendbe tudta tenni a lábamat, és tovább folytathattam a pályafutásom! A kérdésedre is válaszolva, biztos vagyok benne, hogy több is lehetett volna benne, pl, amikor az MTK-ban voltam, közel voltam egy Ausztriai elsõ ligás szerzõdéshez, de sajnos megsérültem. Azt hiszem a felnõtt válogatott egy szép álom maradt volna, de ki tudja….:)). Már nem bánom, hogy így alakult, sok országba eljuthattam az U21-es válogatottal, és a klubcsapataimmal is. Így kellett lennie! 2011 nyarán érkeztél Putnokra. Hogy érezted magad Gömörben? Gondoltad volna akkor, hogy itt fejezed be a pályafutásodat? Z.A.: Amikor nevelõ edzõm Kádár Zsolt Putnokra hívott, szívesen jöttem, mert komoly célt tûztek ki abban az évben is a putnoki vezetõk. Ezt akkor sikerült is elérni, hiszen Koszta Peti irányításával sikerült megnyernünk az NB III-as bajnokságot. Amikor ide érkeztem, tudtam, hogy itt fogom befejezni a karrierem, mert edzõ is vagyok a Sajóvölgye Focisuliban, az U10-es csapatnak vagyok az edzõje, amit nagyon élvezek, és nagyon jó átadni a fiataloknak azt, amit valaha én tanultam. Mi lesz ezután? Vannak terveid a civil életben? Z.A.: Ahogy az imént is mondtam, a Focisuli alkalmazásában állok, tehát nem szakadok el a labdarúgástól, de most már az utánpótlás képzés a munkám,és ennek nagyon örülök! Nagyon sok mindenkinek tudnék köszönetet mondani, de kiemelném a Feleségemet, a Szüleimet és Kádár Zsoltot, akik nélkül biztos, hogy nem jutottam volna el idáig!!! A következõ félévben pedig hajrá Putnok, meg kell nyerni a bajnokságot, amikor tudok kimegyek, és szurkolok a fiúknak!!! Azt hiszem a vezetõk, játékosok és honlapunk nevében megköszönhetem Attilának mindazt, amit a putnoki labdarúgásért tett, és kívánhatok sok sikert neki a továbbiakban, hiszen egy új élet kezdõdik számára! ‘Zab’ nem szakad el teljesen a klubunktól, hiszen a Sajóvölgye Focisuli edzõi stábjában mondhatni, hogy szinte napi kapcsolatban lesz velünk! Vigyázz magadra Attila, és sok-sok boldog évet Neked az edzõi karriered során!!

Sajóvölgye Focisuli Sportegyesület

Cím: 3630 Putnok, Bajcsy-Zsilinszky út 54.
E-mail: info@sajovolgyefocisuli.hu
Tel.: +36/70/454-92-81
Fax: +36/48/820-975
Adószám: 18212732-1-05
Adatkezelési nyilatkozat

Együttműködő partnerek: