Fantasztikus gyõzelmet aratott U 14-es csapatunk a csoport rangadóján

Szombaton hazai pályán fogadtuk a Mezõkövesd-Zsóry csapatát. Már a bajnokság kezdete elõtt beharangozták, hogy egyértelmû célkitûzés náluk a bajnoki cím megnyerése és az egy osztállyal feljebb kerülés. Igen ám csak nem számoltak a Sajóvölgye Focisulival, Sándor Zoltán tanítványaival...

Ez a bajnokság 3 fordulóból áll a létszám miatt, anno még õsszel az elsõ mérkõzésen hazai pályán 2:1 arányú vereséget szenvedtünk, aztán mindkét csapat sorban nyerte meg valamennyi mérkõzését. Szintén még az õszi szezon végén Mezõkövesden sikerült "kiegyenlíteni a számlát" hiszen mi gyõztünk nagy csatában 2:1-re. Tavasszal a csapatok ugyanott folytatták, hiszen mindenki nyerte a soron következõ mérkõzését. És így érkeztünk el 2017. április 1-hez (ami nem áprilisi tréfa) a bajnoki címet nagy valószínûség szerint eldöntõ mérkõzéshez. A találkozót nagyszerû idõben, jól elõkészített pályán rendeztük meg. Mindkét csapatot sok-sok szülõ, szurkoló kísérte el. Jól kezdõdött számunkra a mérkõzés, már az 5. percben Szlifka Márton talált be és szerezte meg nekünk a vezetést. Ezután nagy mezõnyjáték kezdõdött, a félidõ közepén ellenfelünk kicsit fölénk nõtt játékban és mindez a 20. percben az egyenlítõ gólhoz vezetett melyet Budai Gábor szerzett. (mellesleg Gábor a csoport gólkirálya akit télen igazolt a Mezõkövesd a Borsod Volántól). Csapatunk nem csüggedt, végig óriási hittel, akarattal játszottunk! Az elsõ félidõben 1:1-el vonulhattunk pihenõre. A második játékrészt megint nagyszerûen kezdtük és Szilágyi Máté mesteri góljának köszönhetõen a 44. percben ismét nálunk volt az elõny, (2:1). Egyre inkább a mi akaratunk érvényesült, jól zártunk, jól segítettük ki egymást, mindig volt valaki aki kisegítette a másikat, ha pedig eljutottak a kapunkhoz akkor ott volt Csernely Marci aki magabiztosan védett. A 78. percben minden kérdést lezártunk, feltettük az i -re a pontot! Történt ugyanis hogy jó 30 méterrõl szabadrúgáshoz jutottunk. A labda mögé a nagyszerû lövõerõvel rendelkezõ Berta Peti állt, annak rendje-módja szerint nekifutott és hatalmas gólt lõtt a léc alá, (3:1)! Óriási öröm, extázis, kimondhatatlan büszkeség! Bizony ezeket a fiúkat néhány évvel ezelõtt válogattuk ki a különbözõ településekrõl, jöttek szorgalmasan, edzettek tornákra jártak. Mára a sok edzés meghozta gyümölcsét, szinte mindenki óriási fejlõdésen ment keresztül. A nyáron Sándor Zoltán vette át az U14-es csapat irányítását, nagyszerûen felkészítette a fiúkat, látványos, gólra törõ játékot játszanak nagyon fegyelmezetten. Mint közösség is kiváló a csapatunk! Megható volt hallani ahogy a mérkõzés után már átöltözve odajöttek a fiúk az edzõi iroda elé és egymásba kapaszkodva éltették és köszönték meg együtt Zoli bácsi munkáját. Azt hisszük ezekért a pillanatokért érdemes dolgozni a hétköznapokon! Szívbõl gratulálunk mindenkinek, köszönjük aki bármilyen segítséget nyújtott a csapat szerepléséhez! (Csak zárójelben jegyezzük meg, még van néhány mérkõzés, nem szabad kiengedni, ugyanúgy koncentrálni srácok.) SVF - Mezõkövesd-Zsóry 3:1 (1:1) SVF: Csernely - Kassai, Viktor, Szlifka, Huszák, Palóczky (Keresztes A), Dányi, Berta, Lakatos, Borai (Toma), Szilágyi (Vrastyák) Edzõ: Sándor Zoltán Gólszerzõk: Szlifka, Szilágyi, Berta